Gowanda Electronics SML32-270KLF
Part No.:
SML32-270KLF
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SML32-270KLF.pdf
Description:
MOLDED UNSHIELDED INDUCTOR
Series:
SML32
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
749 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
360mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
320MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.102" (2.60mm)