Amgis, LLC SH150S-0.46-78
Part No.:
SH150S-0.46-78
Manufacturer:
Amgis, LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SH150S-0.46-78.pdf
Description:
FIXED IND 78UH 460MA 800MOHM SMD
Manufacturer:
Amgis, LLC
Series:
SH150
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Toroidal
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
78 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
800mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.301" (7.65mm)