Delevan S1812R-561J
Part No.:
S1812R-561J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812R-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 735MA 370MOHM SM
Material - Core:
Iron
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
735 mA
DC Resistance (DCR):
370mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
185MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)