Delevan S1812R-391J
Part No.:
S1812R-391J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812R-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 876MA 260MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
S1812R
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
876 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
215MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)