Delevan S1812R-331J
Part No.:
S1812R-331J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812R-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 952MA 220MOHM SM
Material - Core:
Iron
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
952 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
240MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)