Delevan S1812-682J
Part No.:
S1812-682J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
408 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)