Delevan S1812-333J
Part No.:
S1812-333J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1812-333J.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 258MA 3 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
258 mA
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)