Delevan S1210R-393G
Part No.:
S1210R-393G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.S1210R-393G.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
179 mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)