CUI Inc. PQS075-S5-S3-S
Part No.:
PQS075-S5-S3-S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PQS075-S5-S3-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 660MW
Series:
PQS075-S (0.75W)
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
660 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
68%