Pasternack PE3W05485-24
Part No.:
PE3W05485-24
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3W05485-24.pdf
Description:
COAX CBL SMC TO SMC
Style:
1.85mm to 2.92mm
1st Connector:
2.92mm Plug
2nd Connector:
1.85mm Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3W05485-24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3W05485-24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3W05485-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W05485-24.
Image PE3W05485-6 PE3W05485-9 PE3W05485-12 PE3W05485-18 PE3W05485-24
Part Number PE3W05485-6 PE3W05485-9 PE3W05485-12 PE3W05485-18 PE3W05485-24
Style 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm
1st Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 9.000" (228.60mm) 12.00" (304.80mm) 18.00" (457.20mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C