Pasternack PE3W05485-12
Part No.:
PE3W05485-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3W05485-12.pdf
Description:
2.92mm Male to 1.85mm Male Cable
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
1.85mm to 2.92mm
1st Connector:
2.92mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
1.85mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3W05485-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3W05485-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3W05485-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W05485-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3W05485-6 PE3W05485-9 PE3W05485-12 PE3W05485-18 PE3W05485-24
Part Number PE3W05485-6 PE3W05485-9 PE3W05485-12 PE3W05485-18 PE3W05485-24
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm 1.85mm to 2.92mm
1st Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 9.000" (228.60mm) 12.00" (304.80mm) 18.00" (457.20mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C