Pasternack PE3W04511-12
Part No.:
PE3W04511-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3W04511-12.pdf
Description:
SMA Female to SMA Female Cable 1
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3W04511-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3W04511-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3W04511-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W04511-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3W04511-12 PE3W04511-24 PE3W04511-36 PE3W04511-60 PE3W04511-72
Part Number PE3W04511-12 PE3W04511-24 PE3W04511-36 PE3W04511-60 PE3W04511-72
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA
1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 60.0" (1.5m) 5.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type RG-393 RG-393 RG-393 RG-393 RG-393
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max - - - - -
Color Tan Tan Tan Tan Tan
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 165°C -55°C ~ 165°C -55°C ~ 165°C -55°C ~ 165°C -55°C ~ 165°C