Pasternack PE3C8984-24
Part No.:
PE3C8984-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C8984-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to Fakra
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Fakra Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C8984-24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C8984-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C8984-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C8984-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C8984-24 PE3C8984-36 PE3C8984-48 PE3C8984-72
Part Number PE3C8984-24 PE3C8984-36 PE3C8984-48 PE3C8984-72
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active
Style SMA to Fakra SMA to Fakra SMA to Fakra SMA to Fakra
1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male
2nd Contact Gender Female Female Female Female
Length 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type RG-174 RG-174 RG-174 RG-174
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz