Pasternack PE3C8672/HS-36
Part No.:
PE3C8672/HS-36
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C8672/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL 2.4MM TO 2.92MM
Style:
2.4mm to 2.92mm
1st Connector:
2.4mm Plug
2nd Connector:
2.92mm Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C8672/HS-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C8672/HS-36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C8672/HS-36?
Image PE3C8672/HS-6 PE3C8672/HS-12 PE3C8672/HS-24 PE3C8672/HS-36 PE3C8672/HS-48
Part Number PE3C8672/HS-6 PE3C8672/HS-12 PE3C8672/HS-24 PE3C8672/HS-36 PE3C8672/HS-48
Style 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm
1st Connector 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C