Pasternack PE3C8672/HS-12
Part No.:
PE3C8672/HS-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C8672/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL 2.4MM TO 2.92MM
Shipping
Inventory:160
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
2.4mm to 2.92mm
1st Connector:
2.4mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
2.92mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C8672/HS-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C8672/HS-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C8672/HS-12?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C8672/HS-6 PE3C8672/HS-12 PE3C8672/HS-24 PE3C8672/HS-36 PE3C8672/HS-48
Part Number PE3C8672/HS-6 PE3C8672/HS-12 PE3C8672/HS-24 PE3C8672/HS-36 PE3C8672/HS-48
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm 2.4mm to 2.92mm
1st Connector 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug 2.4mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C