Pasternack PE3C4374-24
Part No.:
PE3C4374-24
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C4374-24.pdf
Description:
SSMC Plug Right Angle to SSMC Pl
Shipping
Inventory:139
Style:
SSMC to SSMC
1st Connector:
SSMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Qualification:
1. How to order PE3C4374-24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C4374-24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C4374-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C4374-24.
Image PE3C4374-6 PE3C4374-12 PE3C4374-24 PE3C4374-18 PE3C4374-36
Part Number PE3C4374-6 PE3C4374-12 PE3C4374-24 PE3C4374-18 PE3C4374-36
Style SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 18.00" (457.20mm) 36.00" (914.40mm)
Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz