Pasternack PE3C4374-18
Part No.:
PE3C4374-18
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
SSMC Plug Right Angle to SSMC Pl
Shipping
Inventory:139
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SSMC to SSMC
1st Connector:
SSMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C4374-18 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C4374-18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C4374-18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C4374-18.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C4374-6 PE3C4374-12 PE3C4374-24 PE3C4374-18 PE3C4374-36
Part Number PE3C4374-6 PE3C4374-12 PE3C4374-24 PE3C4374-18 PE3C4374-36
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC SSMC to SSMC
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 18.00" (457.20mm) 36.00" (914.40mm)
Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz