Pasternack PE39343H-12
Part No.:
PE39343H-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE39343H-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to Fakra
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Fakra Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE39343H-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE39343H-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE39343H-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE39343H-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE39343H-12 PE39343H-24 PE39343H-36 PE39343H-48 PE39343H-60
Part Number PE39343H-12 PE39343H-24 PE39343H-36 PE39343H-48 PE39343H-60
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMA to Fakra SMA to Fakra SMA to Fakra SMA to Fakra SMA to Fakra
1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz