Pasternack PE3644LF-12
Part No.:
PE3644LF-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3644LF-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Shipping
Inventory:902
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-213
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3644LF-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3644LF-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3644LF-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3644LF-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3644LF-12 PE3644LF-48 PE3644LF-36 PE3644LF-60 PE3644LF-24
Part Number PE3644LF-12 PE3644LF-48 PE3644LF-36 PE3644LF-60 PE3644LF-24
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC
1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 36.00" (914.40mm) 60.0" (1.5m) 5.0' 24.00" (609.60mm)
Cable Type RG-213 RG-213 RG-213 RG-213 RG-213
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms