Pasternack PE36163LF-36
Part No.:
PE36163LF-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE36163LF-36.pdf
Description:
SMA Male to 7/16 DIN Male Cable
Shipping
Inventory:243
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
7/16 DIN to SMA
1st Connector:
7/16 Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Brown
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE36163LF-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE36163LF-36 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE36163LF-36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE36163LF-36.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE36163LF-60 PE36163LF-12 PE36163LF-24 PE36163LF-36 PE36163LF-48
Part Number PE36163LF-60 PE36163LF-12 PE36163LF-24 PE36163LF-36 PE36163LF-48
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA
1st Connector 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 60.0" (1.5m) 5.0' 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type RG-393 RG-393 RG-393 RG-393 RG-393
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms