Pasternack PE36163-12
Part No.:
PE36163-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE36163-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA
Shipping
Inventory:243
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
7/16 DIN to SMA
1st Connector:
7/16 Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE36163-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE36163-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE36163-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE36163-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PE36163-12 pin diagram, PE36163-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE36163-12 PE36163LF-60 PE36163LF-12 PE36163LF-24 PE36163-24
Part Number PE36163-12 PE36163LF-60 PE36163LF-12 PE36163LF-24 PE36163-24
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA 7/16 DIN to SMA
1st Connector 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 60.0" (1.5m) 5.0' 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type RG-393 RG-393 RG-393 RG-393 RG-393
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms