Pasternack PE3597-12
Part No.:
PE3597-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3597-12.pdf
Description:
COAX CBL SMC TO SMC
Shipping
Inventory:301
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMC to SMC
1st Connector:
SMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3597-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3597-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3597-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3597-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PE3597-12 pin diagram, PE3597-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3597-12 PE3597-24 PE3597-36 PE3597-48 PE3597-60
Part Number PE3597-12 PE3597-24 PE3597-36 PE3597-48 PE3597-60
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMC to SMC SMC to SMC SMC to SMC SMC to SMC SMC to SMC
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type RG-188 RG-188 RG-188 RG-188 RG-188
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms