Pasternack PE35242LF-12
Part No.:
PE35242LF-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE35242LF-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO SMA
Shipping
Inventory:247
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
RP-TNC to SMA
1st Connector:
RP-TNC Plug
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-178B
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE35242LF-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE35242LF-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE35242LF-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE35242LF-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE35242LF-12 PE35242LF-36 PE35242LF-24 PE35242LF-48 PE35242LF-60
Part Number PE35242LF-12 PE35242LF-36 PE35242LF-24 PE35242LF-48 PE35242LF-60
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style RP-TNC to SMA RP-TNC to SMA RP-TNC to SMA RP-TNC to SMA RP-TNC to SMA
1st Connector RP-TNC Plug RP-TNC Plug RP-TNC Plug RP-TNC Plug RP-TNC Plug
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 36.00" (914.40mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type RG-178B RG-178B RG-178B RG-178B RG-178B
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms