Pasternack PE3183LF-24
Part No.:
PE3183LF-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3183LF-24.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Shipping
Inventory:138
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
7/16 Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3183LF-24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3183LF-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3183LF-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3183LF-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3183LF-72 PE3183LF-12 PE3183LF-36 PE3183LF-24 PE3183LF-48
Part Number PE3183LF-72 PE3183LF-12 PE3183LF-36 PE3183LF-24 PE3183LF-48
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
1st Connector 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 72.0" (1.8m) 6.0' 12.00" (304.80mm) 36.00" (914.40mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type RG-58 RG-58 RG-58 RG-58 RG-58
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms