CUI Inc. PDSE1-S5-S12-S
Part No.:
PDSE1-S5-S12-S
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDSE1-S5-S12-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
Series:
PDSE1-S (1W)
Package/Case:
4-SIP Module
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
84mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%