CUI Inc. PDSE1-S12-S24-S
Part No.:
PDSE1-S12-S24-S
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDSE1-S12-S24-S.pdf
Description:
DC-DC 1.5KV ISOLATED, 1 W, 10.8~
Series:
PDSE1-S (1W)
Package/Case:
4-SIP Module
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%