CUI Inc. PDME1-S5-S15-S
Part No.:
PDME1-S5-S15-S
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDME1-S5-S15-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Series:
PDME1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%