Max Echo PCLS2520-4R7M
Part No.:
PCLS2520-4R7M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PCLS2520-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.1A 200MOHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)