Max Echo PCLS2520-3R3M
Part No.:
PCLS2520-3R3M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PCLS2520-3R3M.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.2A 160MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
DC Resistance (DCR):
160mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order PCLS2520-3R3M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PCLS2520-3R3M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PCLS2520-3R3M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PCLS2520-3R3M.
Image PCLS2520-2R2M RDC1 PCLS2520-3R3M PCLS2520-1R5M PCLS2520-1R0M PCLS2520-R47M
Part Number PCLS2520-2R2M RDC1 PCLS2520-3R3M PCLS2520-1R5M PCLS2520-1R0M PCLS2520-R47M
Inductance 2.2 µH 3.3 µH 1.5 µH 1 µH 0.47 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
DC Resistance (DCR) 100mOhm 160mOhm 130mOhm 110mOhm 70mOhm
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 40MHz 30MHz 50MHz 60MHz 100MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)