Max Echo PCLS2016-4R7M
Part No.:
PCLS2016-4R7M
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PCLS2016-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.1A 300MOHM SMD
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
DC Resistance (DCR):
300mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order PCLS2016-4R7M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PCLS2016-4R7M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PCLS2016-4R7M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PCLS2016-4R7M.
Image PCLS2016-2R2M PCLS2016-3R3M PCLS2016-R82M PCLS2016-1R5M PCLS2016-4R7M
Part Number PCLS2016-2R2M PCLS2016-3R3M PCLS2016-R82M PCLS2016-1R5M PCLS2016-4R7M
Inductance 2.2 µH 3.3 µH 0.82 µH 1.5 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
DC Resistance (DCR) 220mOhm 240mOhm 160mOhm 200mOhm 300mOhm
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 40MHz 30MHz 80MHz 50MHz 30MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)