Pulse Electronics PA2247.682NLT
Part No.:
PA2247.682NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PA2247.682NLT.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 26A 4.6MOHM SMD
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA2247.XXXNLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
26 A
Current - Saturation (Isat):
31A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)