Delevan P1330-333H
Part No.:
P1330-333H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.P1330-333H.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 568MA 538MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
568 mA
Current - Saturation (Isat):
270mA
DC Resistance (DCR):
538mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)