Diwell Electronics NUS-1203.3A
Part No.:
NUS-1203.3A
Manufacturer:
Diwell Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
8-SMD Module, 4 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.NUS-1203.3A.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Manufacturer:
Diwell Electronics
Series:
NU
Package/Case:
8-SMD Module, 4 Leads
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
300mA
Power (Watts):
990 mW
Voltage - Isolation:
1 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
74%