IDEC NRBM3100-50A-MA
Part No.:
NRBM3100-50A-MA
Manufacturer:
IDEC
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 50A
Manufacturer:
IDEC
Series:
NRBM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
3
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
cURus, UL1077, VDE
1. How to order NRBM3100-50A-MA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the NRBM3100-50A-MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRBM3100-50A-MA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NRBM3100-7.5A-AA NRBM3100-5A-AA NRBM3100-5A-MA NRBM3100-50A-MA NRBM3100-7.5A-MA
Part Number NRBM3100-7.5A-AA NRBM3100-5A-AA NRBM3100-5A-MA NRBM3100-50A-MA NRBM3100-7.5A-MA
Manufacturer IDEC IDEC IDEC IDEC IDEC
Series NRBM NRBM NRBM NRBM NRBM
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Current Rating (Amps) 7.5A 5A 5A 50A 7.5A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 65 V 65 V 65 V 65 V 65 V