Eaton - Electronics Division MP2A-101-R
Part No.:
MP2A-101-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MP2A-101-R.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 390MA 2.015 OHM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
390 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
2.015Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)