TDK Corporation MLF2012DR47MT
Part No.:
MLF2012DR47MT
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLF2012DR47MT.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLF
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
160MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)
1. How to order MLF2012DR47MT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLF2012DR47MT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF2012DR47MT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF2012DR47MT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLF2012DR47MT000 MLF2012DR47MTD25 MLF2012DR47MT
Part Number MLF2012DR47MT000 MLF2012DR47MTD25 MLF2012DR47MT
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series MLF MLF MLF
Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Not For New Designs
Type Multilayer Multilayer Multilayer
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 470 nH 470 nH 470 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA 200 mA 200 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max
Q @ Freq 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 160MHz 160MHz 160MHz
Ratings - AEC-Q200 -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm) 0.057" (1.45mm) 0.057" (1.45mm)