TDK Corporation MLF2012DR47MTD25
Part No.:
MLF2012DR47MTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLF2012DR47MTD25.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
160MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)
1. How to order MLF2012DR47MTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLF2012DR47MTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF2012DR47MTD25?
Image MLF2012DR47MTD25
Part Number MLF2012DR47MTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Q @ Freq 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 160MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)