TDK Corporation MLF1608DR10M
Part No.:
MLF1608DR10M
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLF1608DR10M.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 200MA 350MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLF
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
450MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order MLF1608DR10M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLF1608DR10M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF1608DR10M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF1608DR10M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLF1608DR10MTD25 MLF1608DR10M MLF1608DR10MTA00
Part Number MLF1608DR10MTD25 MLF1608DR10M MLF1608DR10MTA00
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series MLF MLF MLF
Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 nH 100 nH 100 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA 200 mA 200 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max 350mOhm Max 350mOhm Max
Q @ Freq 15 @ 25MHz 15 @ 25MHz 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 450MHz 450MHz 450MHz
Ratings AEC-Q200 - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -40°C ~ 85°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)