TDK Corporation MLF1608DR10MTA00
Part No.:
MLF1608DR10MTA00
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLF1608DR10MTA00.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 200MA 350MOHM SM
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
450MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order MLF1608DR10MTA00 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLF1608DR10MTA00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF1608DR10MTA00?
Image MLF1608DR10MTA00
Part Number MLF1608DR10MTA00
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 100 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 450MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)