MicroPower Direct ME105S-15B
Part No.:
ME105S-15B
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ME105S-15B.pdf
Description:
DC/DC,1W,5V IN,15V OUT,1.5KV,
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
88%
Standard Number:
1. How to order ME105S-15B on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ME105S-15B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ME105S-15B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ME105S-15B.
7.How to contact us to get technical supports, such as ME105S-15B pin diagram, ME105S-15B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ME105S-05B ME105S-24B ME105S-03B ME105S-15B ME105S-12B
Part Number ME105S-05B ME105S-24B ME105S-03B ME105S-15B ME105S-12B
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage - Output 1 5V 24V 3.3V 15V 12V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 200mA 42mA 303mA 67mA 84mA
Power (Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Efficiency 87% 89% 82% 88% 88%