NKK Switches M2B15BA5W30-BC
Part No.:
M2B15BA5W30-BC
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.M2B15BA5W30-BC.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Current Rating (Amps):
1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Round, Button
Color - Actuator/Cap:
Red
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
1. How to order M2B15BA5W30-BC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the M2B15BA5W30-BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of M2B15BA5W30-BC?
Image M2B15BA5W30 M2B15BA5W30-BC M2B15BA5W30-CA M2B15BA5W30-CC
Part Number M2B15BA5W30 M2B15BA5W30-BC M2B15BA5W30-CA M2B15BA5W30-CC
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC) 1A (AC/DC) 1A (AC/DC) 1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 125 V 125 V 125 V 125 V
Voltage Rating - DC 30 V 30 V 30 V 30 V
Operating Temperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C