ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB22M36A-333B4LI
Part No.:
IS61QDB22M36A-333B4LI
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IS61QDB22M36A-333B4LI.pdf
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
1.35 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
165-LFBGA (13x15)
1. How to order IS61QDB22M36A-333B4LI on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IS61QDB22M36A-333B4LI price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IS61QDB22M36A-333B4LI?
Image IS61QDB22M36A-250M3L IS61QDB22M36A-333B4LI
Part Number IS61QDB22M36A-250M3L IS61QDB22M36A-333B4LI
Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Series - -
Package/Case 165-LBGA 165-LBGA
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Programmable Not Verified Not Verified
Memory Type Volatile Volatile
Memory Format SRAM SRAM
Technology SRAM - Synchronous, QUAD SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size 72Mbit 72Mbit
Memory Organization 2M x 36 2M x 36
Memory Interface Parallel Parallel
Clock Frequency 250 MHz 333 MHz
Access Time 1.8 ns 1.35 ns
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)