ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB22M36A-250M3L
Part No.:
IS61QDB22M36A-250M3L
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IS61QDB22M36A-250M3L.pdf
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
1.8 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
165-LFBGA (15x17)
1. How to order IS61QDB22M36A-250M3L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IS61QDB22M36A-250M3L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IS61QDB22M36A-250M3L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IS61QDB22M36A-250M3L IS61QDB22M36A-333B4LI
Part Number IS61QDB22M36A-250M3L IS61QDB22M36A-333B4LI
Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Series - -
Package/Case 165-LBGA 165-LBGA
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Programmable Not Verified Not Verified
Memory Type Volatile Volatile
Memory Format SRAM SRAM
Technology SRAM - Synchronous, QUAD SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size 72Mbit 72Mbit
Memory Organization 2M x 36 2M x 36
Memory Interface Parallel Parallel
Clock Frequency 250 MHz 333 MHz
Access Time 1.8 ns 1.35 ns
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)