Sensata-Airpax IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V
Part No.:
IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IML
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CCC, VDE
1. How to order IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMLB1-1RS5-51-40.0-2-91-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IML IML IML IML IML
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 30A 40A 50A 10A -
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V 415 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V 80 V 80 V 80 V