TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. HPC 201610CF-4R7M
Part No.:
HPC 201610CF-4R7M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HPC 201610CF-4R7M.pdf
Description:
4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
770mA
DC Resistance (DCR):
360mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order HPC 201610CF-4R7M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HPC 201610CF-4R7M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HPC 201610CF-4R7M?
Image HPC 201610CF-2R2M HPC 201610CF-1R0M HPC 201610CF-4R7M HPC 201610CF-100M HPC 201610CF-3R3M
Material - Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 1 µH 4.7 µH 10 µH 3.3 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A 1.6 A 900 mA 450 mA 950 mA
Current - Saturation (Isat) 1.26A 1.8A 770mA 550mA 900mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 145mOhm 80mOhm 360mOhm 720mOhm 390mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)