Delta Electronics/Cyntec HCFE107010-271
Part No.:
HCFE107010-271
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCFE107010-271.pdf
Description:
IND SMD 270NH ASSEMBLY CHOKE
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
66 A
Current - Saturation (Isat):
33A
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order HCFE107010-271 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCFE107010-271 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCFE107010-271?
Image HCFE107010-271 HCFE107010-331 HCFE107010-181 HCFE107010-221 HCFE107010-151
Part Number HCFE107010-271 HCFE107010-331 HCFE107010-181 HCFE107010-221 HCFE107010-151
Material - Core - - - - -
Inductance 270 nH 330 nH 180 nH 220 nH 150 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 66 A 66 A 66 A 66 A 66 A
Current - Saturation (Isat) 33A 26A 54A 43A -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Size / Dimension 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)