Delta Electronics/Cyntec HCFE107010-151
Part No.:
HCFE107010-151
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCFE107010-151.pdf
Description:
IND SMD 150NH ASSEMBLY CHOKE
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HCFE107010
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
66 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order HCFE107010-151 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCFE107010-151 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCFE107010-151?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCFE107010-271 HCFE107010-331 HCFE107010-181 HCFE107010-221 HCFE107010-151
Part Number HCFE107010-271 HCFE107010-331 HCFE107010-181 HCFE107010-221 HCFE107010-151
Series HCFE107010 HCFE107010 HCFE107010 HCFE107010 HCFE107010
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core - - - - -
Inductance 270 nH 330 nH 180 nH 220 nH 150 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 66 A 66 A 66 A 66 A 66 A
Current - Saturation (Isat) 33A 26A 54A 43A -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm 0.17mOhm
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)