Delta Electronics/Cyntec HCB1075N-271
Part No.:
HCB1075N-271
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCB1075N-271.pdf
Description:
IND SMD 270NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
Inventory:500
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
41 A
Current - Saturation (Isat):
37A
DC Resistance (DCR):
290mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
1. How to order HCB1075N-271 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCB1075N-271 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCB1075N-271?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCB1075N-271.
Image HCB1075N-271 HCB1075N-121 HCB1075N-181 HCB1075N-231 HCB1075N-151
Part Number HCB1075N-271 HCB1075N-121 HCB1075N-181 HCB1075N-231 HCB1075N-151
Material - Core - - - - -
Inductance 270 nH 115 nH 175 nH 230 nH 150 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 41 A 41 A 41 A 41 A 41 A
Current - Saturation (Isat) 37A 94A 62A 43A 72A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 290mOhm 0.29Ohm 290mOhm 0.29Ohm 290mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test - 100 kHz - 100 kHz -
Size / Dimension 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm) 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm) 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm) 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm) 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)