OmniOn Power™ ESTW025A0F41-SZ
Part No.:
ESTW025A0F41-SZ
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESTW025A0F41-SZ.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Series:
STINGRAY™ ESTW025A0F
Package/Case:
8-SMD Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
25A
Power (Watts):
83 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
92%
Mounting Type:
Surface Mount
Standard Number:
1. How to order ESTW025A0F41-SZ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ESTW025A0F41-SZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW025A0F41-SZ?
Image ESTW025A0F41Z ESTW025A0F41-SZ ESTW025A0F41-HZ
Part Number ESTW025A0F41Z ESTW025A0F41-SZ ESTW025A0F41-HZ
Manufacturer OmniOn Power™ OmniOn Power™ OmniOn Power™
Series STINGRAY™ ESTW025A0F STINGRAY™ ESTW025A0F STINGRAY™ ESTW025A0F
Package/Case 8-DIP Module 8-SMD Module 8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging Tray Tray Bulk
Product Status Active Obsolete Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 25A 25A 25A
Power (Watts) 83 W 83 W 83 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 92% 92% 92%