OmniOn Power™ ESTW025A0F41-HZ
Part No.:
ESTW025A0F41-HZ
Manufacturer:
OmniOn Power™
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESTW025A0F41-HZ.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer:
OmniOn Power™
Series:
STINGRAY™ ESTW025A0F
Package/Case:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
25A
Power (Watts):
83 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
92%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order ESTW025A0F41-HZ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ESTW025A0F41-HZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW025A0F41-HZ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESTW025A0F41Z ESTW025A0F41-SZ ESTW025A0F41-HZ
Part Number ESTW025A0F41Z ESTW025A0F41-SZ ESTW025A0F41-HZ
Manufacturer OmniOn Power™ OmniOn Power™ OmniOn Power™
Series STINGRAY™ ESTW025A0F STINGRAY™ ESTW025A0F STINGRAY™ ESTW025A0F
Package/Case 8-DIP Module 8-SMD Module 8-DIP Module, 1/8 Brick
Packaging Tray Tray Bulk
Product Status Active Obsolete Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output 2 - - -
Voltage - Output 3 - - -
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 25A 25A 25A
Power (Watts) 83 W 83 W 83 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 92% 92% 92%